In anii ’93-’94 un mic grup de credinciosi vorbitori de limba engleza au inceput sa vina impreuna duminica pentru un timp de inchinare si predica in Centrul Cultural de langa Hotelul Intercontinental. In 2006, dupa cativa ani de schimbari, provocari si cautari, biserica noastra a fost re-intemeiata cu viziunea, primita de la Dumnezeu, de a fi “un far de Lumina si Speranta in centrul Bucurestiului” si o dedicare pentru interactiune valoroasa cu multe dintre grupurile dinamice care locuiesc in orasul nostru, inclusiv familii tinere, expatriati si cetateni straini, oameni de afaceri si studenti universitari.

De-a lungul anilor Dumnezeu ne-a dat posibilitatea de a forma o echipa de slujire activa si puternica alcatuita din lideri din mai multe tari, din multiple contexte culturale si inzestrati cu abilitati diferite, precum si o comunitate mereu in crestere de credinciosi din diferite regiuni si tari.

Vrem sa fim cunoscuti pentru eforturile noastre de a fi relevanti in tesatura complexa a acestui oras si incercarea de a crea legaturi cu alte biserici locale, organizatii si grupuri de oameni.